Çiğdem Odabaşı

Çiğdem Odabaşı-Yaratıcı Drama & Okuma Eğitmeni / Kütüphaneci / Yazar

2002’de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Kütüphanecilik Bölümü’nden, 2014 yılında Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim bölümünden mezun oldu. Eğitimine İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünde devam ediyor. (2018-) İzmir Çağdaş Drama Derneği’nden aldığı “ Yaratıcı Drama Liderliği” eğitimi, Anadolu Üniversitesi’nden aldığı “Eğitimde Drama”, MEB’den aldığı “Drama Eğitmeni Sertifika Programı” sonrasında 2005 yılından bu yana çeşitli konularda yaratıcı drama, yaratıcı okuma, animasyon film okuma gibi çocuk ve yetişkin  atölyeleri düzenleyerek çeşitli söyleşilerde yer alıyor.

Eğitim içeriklerini, eğitimlerini aldığı ve katılımcısı olduğu psikodrama, sanat terapisi, nefesin önemi ve kullanımı, hedef belirleme, etkili iletişim ve koçluk, şiddetsiz iletişim, dans ve devinim, etkili beden dilini kullanımı, kontak doğaçlama dans ve  birçok disiplinle temas kurarak zenginleştirmektedir.

Eğitim verdiğim kurumlar arasında başta olmak üzere, Yapı Kredi Yayınları, Koç Okulları, MEB Kurum İçi Eğitim Seminerleri, Hacettepe Üniversitesi, Kütüphane ve Medya Merkezileri gibi çeşitli kurum, okul, üniversite ile Groupama ve benzeri şirketler bulunmaktadır.

Türk Kütüphaneciler Derneği ve Çağdaş Drama Derneği üyesiyim.


Arşivler